fbpx

LIBERTAS GROUP s.r.o

info@libertasgroup.sk

Zanechaj nám správu

+421 911 878 311

Helpdesk

 Prečo milujem svoju prácu?

Prečo milujem svoju prácu?

Prečo milujem svoju prácu?

Pretože ma baví. Pretože zahŕňa všetko, čo by mala moja vysnívaná práca mať.

Pracujem ako finančný poradca, agent, sprostredkovateľ.

Smejete sa? Nečudujem sa. Ľudia tomuto sektoru nerozumejú. Nemajú ho radi, majú vlastné skúsenosti alebo skúsenosti svojho okolia, ktoré často nie sú práve pozitívne.

V tomto článku Vám chcem ukázať to pekné na mojej práci, o škaredom ste počuli a počúvate stále.

Ako poradca veľa komunikujem. Keďže som komunikatívna, nie ukecaná, tak som sa v tejto oblasti naozaj našla. Tichí ľudia v nej veru dieru do sveta nespravia. Neustále sa stretávam s novými a zaujímavými ľuďmi. Každý je iný, svojský a jedinečný. Každý má svoj príbeh, svoje radosti a starosti, svoje životné skúšky. Veľa sa naučím, veľa sa dozviem a spoznám pri tom skvelých ľudí. Áno, sú medzi nimi niekedy aj nepríjemní ľudia, plní jedu a zášte. Nevadí. Nikdy nemôžu zatieniť tých pozitívnych. Poradca proste musí mať ľudí rád.

Moja práca mi umožňuje pracovať dlhodobo v jednej oblasti a budovať pozitívne povedomie v oblasti poisťovníctva, bankovníctva a investovania. V oblasti, ktorá je veľmi neobľúbená a preto to beriem aj ako výzvu. Deň čo deň ukazujem ľuďom fakty. Neustále sa musím vzdelávať. Prehŕňať sa zákonmi, aby som ich ďalej mohla šíriť ľudskou, pre laika zrozumiteľnou rečou. Moje vzdelanie a pochopenie systému tak dokážem šíriť ďalej do svojho okolia a medzi svojich klientov.

Človeka to však musí baviť, aby to fungovalo. Tomu výrazne napomáha vedomie, že vlastne robím dobrú vec. Vďaka mojej práci, ktorou je aj úprimné vzdelanie klienta, ľudia dokážu pochopiť podstatu a potrebu konkrétnych produktov. A vďaka nim má potom klient zabezpečenie v oblasti straty príjmu, dôchodku, bývania, rodiny. A má aj spoľahlivého partnera – mňa a moju spoločnosť plnú krásnych ľudí, ktorí mu pomôžu vybaviť všetko potrebné. V spolupráci s mojimi kolegami mu pomôžeme zabezpečiť aj servis, najlacnejšie riešenie s najvýhodnejšími službami. Nahlásime poistné udalosti a za ich plnenie sa pre klienta bijeme. Pre prípad, že by klient šiel do súdneho sporu s poisťovňou, máme aj právne oddelenie.

A k osobným výhodám mojej práce? Víkendy a flexibilný pracovný čas. Môžem sa tak dostatočne venovať aj deťom a manželovi, psovi a kocúrovi. Stíham sa stretávať aj s priateľmi, v ktorých som našla ďalšiu rodinu. Mimochodom, väčšinu z nich som nadobudla vďaka svojej práci 😉

Zarobím tak, aby som nemusela živoriť, ale zároveň nie toľko, aby som z toho spyšnela. Tak akurát, aby som mohla povedať, že som spokojná. A šťastná.

Vytváram si vlastné pravidlá, vlastnú cestu akou chcem ísť a kam chcem v tejto oblasti smerovať. A to je mi už dávno jasné. Chcem dlhodobo pracovať s ľuďmi a vidieť ako sa ich príbehy v čase menia. A to dokážem aj vďaka tomu, že som už v mladom veku pochopila, aké je dôležité nie len brať, ale aj dávať. Preto dávam svoje vedomosti, zručnosti, prax a pomoc pri riešení finančných situácií.

Snažím sa meniť systém, zaužívaný v našej oblasti odstránením multilevelového marketingu – dôkladným výberom spolupracovníkov, a nie náborom každého, kto je ochotný ísť to vyskúšať. Pretože ako som už napísala vyššie, túto prácu nemôže a nezvládne robiť každý.

Staviam tiež na vytvorení solídnych pracovných podmienok, ako v každej poriadnej práci, ale o tom už nájdete viac v záložke kariéra na našich stránkach 😊