fbpx

LIBERTAS GROUP s.r.o

info@libertasgroup.sk

Zanechaj nám správu

+421 911 878 311

Helpdesk

 Detské poistenie – áno či nie?

Detské poistenie – áno či nie?

Podvrtnutý členok na futbalovom tréningu, nešťastný pád z trampolíny, buchnutie o radiátor či roh stola a mnoho ďalšieho. Aj toto sú situácie, s ktorými sa v bežnom živote stretávame.

Úraz či ochorenie dieťaťa nie sú natoľko zriedkavé, ako by sme si priali a málokedy nás zastihnú stopercentne pripravených. Či už ide o vážne zranenie alebo chorobu dieťaťa, liečba si vždy vyžaduje veľkú dávku energie, času a v neposlednom rade – finančné prostriedky.
V čase liečby detské poistenie výrazne odľahčuje fungovanie a finančnú situáciu celej rodiny.

Detské poistenie sa mesačne pohybuje v sume 10-20 eur v závislosti od poistného krytia, poistných súm a pripoistení. Toto poistenie dopĺňa OČR nakoľko je v našom štáte poskytovaná v sume 55% z denného vymeriavacieho základu a to iba v trvaní 14 dní vrámci diagnózu. V prípade výpadku príjmu napr. z dôvodu úrazu dieťaťa, rodič môže mať nahradený plný príjem.
Podmienky detského poistenia sa nastavujú individuálne tak, aby plnilo svoj účel efektívne v každej rodine, s ohľadom na finančné možnosti rodičov.

Čo deťom poistiť?

V efektívne nastavenom detskom poistení dbáme dôraz na úrazové krytie, v rámci ktorého sú dôležité pripoistenia denné odškodné liečenia úrazu a trvalé následky úrazu. Rodič si môže zvoliť aj pripoistenie hospitalizácie a chirurgický zákrok. Rovnako dôležité je poistiť svojej ratolesti na kritické choroby.

Poistenie vs. sporenie

Na trhu nájdeme aj produkty detského životného poistenia, a životného poistenia všeobecne, ktoré sú spojené so sporením. Poistenie a sporenie však odporúčame rozdeliť do dvoch produktov pre ich lepšiu flexibilitu a funkčnosť.

Náš tip: Ak je dieťa poistené na jednej zmluve spolu s rodičmi, je cenovo výhodnejšie. Poisťovne pri poistení viacerých osôb poskytujú objemové zľavy, na ktoré inak nárok nevzniká.

Individuálna konzultácia a založenie detského poistenia u nás prebieha online. Prostredníctvom zdieľanej obrazovky získate všetky potrebné informácie, porovnania produktov a spoločne vyberieme to najefektívnejšie riešenie pre Vás.