Dôchodkové starobné sporenie

Prečo odvádzať štátu všetko, ak si môžete časť starobného sporenia ušetriť pre seba a navyše zhodnotiť?

Vďaka II. pilieru ovplyvňujete výšku svojho dôchodku a sporíte si časť z povinných odvodov na osobnom dôchodkovom účte.

Druhý pilier (dôchodkové starobné sporenie), kde sa časť povinných odvodov na dôchodky zhodnocuje vo Vašej súkromnej DSS-ke, je veľmi dôležitým doplnením hlavne pre ľudí, ktorí majú do dôchodku ešte ďaleko.

Rovnako dôležité, ako zvoliť si zo šiestich spoločností na trhu tú, ktorá Vám najviac vyhovuje, je aj vedieť o všetkých dôležitých legislatívnych zmenách v II. pilieri počas celej doby účasti.

zuscikova@libertasgroup.sk
0908 875 966

VERONIKA ZARAMBUKAS riaditeľka spoločnosti

hrabakova@libertasgroup.sk
0903 713 222

MGR. LENKA HRABÁKOVÁ senior konzultantka

belovicova@libertasgroup.sk
0948 859 222

DASA BELOVIČOVÁ konzultantka

Štátne starobné dôchodky zo Sociálnej poisťovne neustále klesajú.

Druhý pilier sa riadi zákonom č. 43/2004 Z. z. o starobnom dôchodkovom sporení, ktorý je neustále novelizovaný a dopĺňaný. Každá novelizácia prináša zmeny, ktoré majú dopad na sporiteľov.

Práve týmto zmenám sa venujeme na osobných stretnutiach v našej spoločnosti. Zároveň Vám vieme ukázať, čo v druhom pilieri viete ovplyvniť už v produktívnom veku. Tiež poukazujeme na prepojenosť druhého piliera s ostatnými piliermi.

Často kladené otázky

Dôchodky vyplácané zo Sociálnej poisťovne sú často nedostatočné pre zabezpečenie si komfortnej jesene života. To, čo si v produktívnom veku odložíte na Váš účet v DSS-ke, využijete v plnej miere v budúcnosti.

Nič. Do II. piliera sa Vám  presunie časť z odvodov, ktoré automaticky odchádzajú do Sociálnej poisťovni. 

Potrebujem pomoc!

Rovnako dôležité, ako zvoliť si zo šiestich spoločností na trhu tú, ktorá Vám najviac vyhovuje, je aj vedieť o všetkých dôležitých legislatívnych zmenách v II. pilieri počas celej doby účasti. Práve s tým Vám pomôže naša spoločnosť.