fbpx

LIBERTAS GROUP s.r.o

info@libertasgroup.sk

Zanechaj nám správu

+421 911 878 311

Helpdesk

 Lyžovačka bez obáv

Lyžovačka bez obáv

Obdobie zimných športov je v plnom prúde. Okrem nezabudnuteľných zážitkov, svižnej jazdy či krásnych výhľadov, so sebou prináša aj nemalé riziká v podobe úrazu či škodovej udalosti. Čo v prípade, že vám nevyjde zjazd podľa predstáv?

Medzi najčastejšie úrazy na svahu patria zlomeniny končatín, vykĺbenia, podvrtnutia, poranenia kĺbov a otrasy mozgu . Príčinou väčšiny z nich je zrážka s iným lyžiarom, nabratie nekontrolovateľnej rýchlosti končiacej pádom, narazenie do snežného dela či výskok cez skokanský mostík.

Poistnú ochranu voči úrazom vám plní životné poistenie, v rámci ktorého máte možnosť napríklad aj poistenia trvalých následkov úrazu či doby nevyhnutného liečenia úrazu.

Ak sa na lyžiarskom svahu stane úraz a je potrebný zásah horskej služby alebo prevoz vrtuľníkom, príslušné náklady vám kryje poistenie nákladov Horskej záchrannej služby v SR. Žiaľ, bez tohto poistenia platíte náklady vynaložené horskou službou z vlastného vrecka.   

Lyžovačka v zahraničí

Ak sa vyberiete na lyžovačku do zahraničia, odporúčame uzatvoriť si cestovné poistenie, ktoré vám kryje náklady spojené s liečbou a ošetrením. Ruka v ruke s cestovným poistením by malo ísť aj poistenie zodpovednosti za spôsobené škody tretej osobe, ktoré pokryje náklady na ošetrenie poškodeného lyžiara, prípadnú hospitalizáciu či náklady za škody na veciach ako sú napríklad zlomené lyže, palice, snowboard. Slovákmi obľúbené Rakúsko a Taliansko sú známe tým, že aj pri nevinnej zrážke na svahu zažalujú škodcu za ublíženie na zdraví. Výška vymáhanej sumy sa môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc eur.